Rola odżywek białkowych w budowaniu masy mięśniowej

Trening na siłowni może mieć różne cele. Wśród nich może być poprawa samopoczucia związana z aktywnością fizyczną, poprawa kondycji fizycznej, ale najczęściej są to cele takie jak zmniejszenie masy ciała i budowa muskulatury, ogólnie kształtowanie sylwetki.

W przypadku tego ostatniego celu ważne jest nie tylko regularne wykonywanie odpowiednio dobranych ćwiczeń, ale także dostosowanie diety do zamierzonego celu oraz indywidualnych uwarunkowań.

Dla osób chcących rozwijać mięśnie szczególnie pomocne mogą być odżywki białkowe, które dostarczają aminokwasów i innych mikroelementów niezbędnych do budowania muskulatury. Są one niezbędne dla osób, które są zbyt zapracowane, aby skomponować i stosować właściwie zbilansowaną dietę. Dlatego też odżywki białkowe są stałym elementem diety osób, które są ciągle w biegu i poza treningiem na siłowni mają do zrealizowania codziennie wiele innych celów.
Warto przy tym pamiętać, że odżywki białkowe nie powinny w całości zastępować naturalnych źródeł białka, takich jak jaja, fasola i inne rośliny strączkowe, mięso oraz twaróg. Jeśli odżywki białkowe zostaną potraktowane jako suplement, a nie substytut diety, mogą być bardzo pomocne w realizacji naszych celów.