Odżywki dla sportowców stosuj z głową

Dobra kondycja fizyczna jest ważna w każdym wieku. Coraz więcej osób dba o swoje zdrowie, uprawiając rozmaite ćwiczenia fizyczne. Aby profesjonalnie zadbać o kondycję warto stosować odżywki dla sportowców. Na rynku jest szeroki wybór przeróżnych preparatów.

Wśród polecanych przez trenerów i dietetyków znajdują się m. in. odżywki białkowe i kreatyna. Odżywki dla sportowców są specjalnie przygotowanymi preparatami, przebadanymi przez laboratoria. Dostarczają ważnych składników, pozwalających budować masę mięśniową, odpowiednio ją regenerować oraz dbać o właściwy poziom różnych składników naszego organizmu.

Bardzo ważne są odżywki białkowe. Pozwalają one szybko uzupełnić białko, nie dopuszczając do zniszczenia zbudowanych w czasie treningu włókien mięśniowych. Najlepsze odżywki białkowe są uzyskiwane z serwatki. Pozwalają przy odpowiednim treningu siłowym szybko osiągnąć spory przyrost mięśni, ponieważ nasilają syntezę białek w mięśniach. Te odżywki białkowe należy jednak stosować rozważnie, ponieważ ich nadmiar będzie powodował m. in. apatię. Białka serwatkowe można kupić w wielu różnych smakach. Powinny się ich jednak wystrzegać osoby z nietolerancją laktozy.

Inna ważna odżywka dla sportowców to kreatyna. Obecnie jest jednym z głównych preparatów pozwalających szybko i bezpiecznie budować masę mięśniową. Dlaczego właśnie kreatyna? Okazuje się, że kreatyna jest to jedna z najlepiej przebadanych substancji. Występuje naturalnie w mięśniach, pełniąc w nich ważną rolę ochronną przed stresem oksydacyjnym. A przecież podczas treningu mamy z nim do czynienia. Kreatyna zażyta przed treningiem pozwala na ochronę włókien mięśniowych.

Jednak żadne odżywki dla sportowców, kreatyna czy odżywki białkowe nie pomogą, gdy nie będziemy mieli dobrego planu treningowego. Właściwy trening, wspomagany odżywkami pozwoli prawidłowo i bez naruszania naszego zdrowia zbudować piękną sylwetkę ze wspaniale rozwiniętymi mięśniami.